14 שנים - סא"ל נתי קרן

דברים שאמר סא"ל נתי קרן, מג"ד "דוכיפת", במלאת 14 שנים לנפילתו של רז


משפחת מינץ היקרה,

מכובדיי כולם,

"אני מאמין שהחיים אינם אוסף השעות והימים בין לידתו של האדם למותו - אלא התוכן שאנחנו יוצקים לתוכם. הביטוי היותר חזק של הקיום איננו זרימת הזמן לאורך חייו של אדם אלא אוסף החותמות שהוא מטביע על הסובבים אותו מכוח אישיותו ומעשיו" כך אמר אהוד ברק בהספדו על יוני נתניהו.

בימים האחרונים אני מוצא עצמי מדפדף בין דפי העבר ע"מ לנסות להכיר את רז, דרך הדפים והכתיבה שלו ושל הסובבים אותו.

לצערי, לא הכרתי אותו באופן אישי, אך את הגיוס והטירונות חווינו יחד באותו המקום ובאותה השנה. רז התגייס 6 ימים לפני, ואני התגייסתי ב-26.03.2000 יומיים לפני יום הולדתו. דרך הקריאה והחוויות אותם חוויתי בטירונות במתקן אדם הבנתי מי היה,

תחילה כאח אוהב, חכם עדין וסקרן ובעל זיכרון יוצא דופן. נער ואדם שערך ההתנדבות והנתינה אצלו היה בראש מעייניו. עוד בתנועת "נוער לנוער" כתבו עליו כי היה שילוב של אישיות מיוחדת במינה ומשפחה מאמינה בחינוך לערכים.

עזר לכולם נתן והיה אכפתי לסביבה וכפי שכתבתי תחילה, רז הצליח בחייו הקצרים להשאיר חותם על החברה מכוח אישיותו ומעשיו.

ערכיו אלו הובילו אותו גם בצבא. בהצטיינותו בקורס המפקדים ובאופן פיקודו על הלוחמים הצליח לעשות מעבר ולהשפיע לדורות שחוו את משימת הפיקוד אחריו.

רז, דפי ההיסטוריה של גדוד דוכיפת וחטיבת כפיר נכתבו על סיפורי הגבורה הללו, בפיקודך על כיתה הצלחת ללמד אותנו מהו פיקוד, בעצם חתירתך למגע הצלחת ללמד אותנו מהו מפקד.

לפני כחצי שנה קיבלתי את הפיקוד על גדוד "דוכיפת", גדוד מפואר עם מורשת רבת שנים של עשייה והגנה על הבית. מאז אותו אירוע ארור בו הקרבת את חייך למען המדינה ולמען ביטחונם של אחרים עבר הגדוד בין הגזרות באיו"ש, הפך להיות חלק מחטיבה מנומרת והשתתף בלא מעט מבצעים. כיום הגדוד ממשיך להילחם בטרור ולהגן על הבית ואחראי על כל קו התפר מראש העין ועד העיר אריאל, ובפברואר עתיד לחזור לגזרת הבית העיר רמאללה – מחנה בית אל.