top of page

14 שנים - סא"ל נתי קרן

דברים שאמר סא"ל נתי קרן, מג"ד "דוכיפת", במלאת 14 שנים לנפילתו של רז


משפחת מינץ היקרה,

מכובדיי כולם,

"אני מאמין שהחיים אינם אוסף השעות והימים בין לידתו של האדם למותו - אלא התוכן שאנחנו יוצקים לתוכם. הביטוי היותר חזק של הקיום איננו זרימת הזמן לאורך חייו של אדם אלא אוסף החותמות שהוא מטביע על הסובבים אותו מכוח אישיותו ומעשיו" כך אמר אהוד ברק בהספדו על יוני נתניהו.

בימים האחרונים אני מוצא עצמי מדפדף בין דפי העבר ע"מ לנסות להכיר את רז, דרך הדפים והכתיבה שלו ושל הסובבים אותו.

לצערי, לא הכרתי אותו באופן אישי, אך את הגיוס והטירונות חווינו יחד באותו המקום ובאותה השנה. רז התגייס 6 ימים לפני, ואני התגייסתי ב-26.03.2000 יומיים לפני יום הולדתו. דרך הקריאה והחוויות אותם חוויתי בטירונות במתקן אדם הבנתי מי היה,

תחילה כאח אוהב, חכם עדין וסקרן ובעל זיכרון יוצא דופן. נער ואדם שערך ההתנדבות והנתינה אצלו היה בראש מעייניו. עוד בתנועת "נוער לנוער" כתבו עליו כי היה שילוב של אישיות מיוחדת במינה ומשפחה מאמינה בחינוך לערכים.

עזר לכולם נתן והיה אכפתי לסביבה וכפי שכתבתי תחילה, רז הצליח בחייו הקצרים להשאיר חותם על החברה מכוח אישיותו ומעשיו.

ערכיו אלו הובילו אותו גם בצבא. בהצטיינותו בקורס המפקדים ובאופן פיקודו על הלוחמים הצליח לעשות מעבר ולהשפיע לדורות שחוו את משימת הפיקוד אחריו.

רז, דפי ההיסטוריה של גדוד דוכיפת וחטיבת כפיר נכתבו על סיפורי הגבורה הללו, בפיקודך על כיתה הצלחת ללמד אותנו מהו פיקוד, בעצם חתירתך למגע הצלחת ללמד אותנו מהו מפקד.

לפני כחצי שנה קיבלתי את הפיקוד על גדוד "דוכיפת", גדוד מפואר עם מורשת רבת שנים של עשייה והגנה על הבית. מאז אותו אירוע ארור בו הקרבת את חייך למען המדינה ולמען ביטחונם של אחרים עבר הגדוד בין הגזרות באיו"ש, הפך להיות חלק מחטיבה מנומרת והשתתף בלא מעט מבצעים. כיום הגדוד ממשיך להילחם בטרור ולהגן על הבית ואחראי על כל קו התפר מראש העין ועד העיר אריאל, ובפברואר עתיד לחזור לגזרת הבית העיר רמאללה – מחנה בית אל.


בדצמבר 1997 כתבת לאחיך שהיה בצ'ילה את הדברים הללו:

"בינתיים, כרגיל, רבים על פוליטיקה, גיוס חרדים, פעימה שנייה, בלה בלה. קלינטון גם לא מסכים להיפגש עם ביבי (הרגיז אותו כנראה)"

ביום ראשון היה שידור של הופעה חיה של אואזיס במנצ'סטר, וזהו....אז אלה כל החדשות (שאני זוכר, לפחות), ואני אדבר איתך כבר בקרוב".


רז, לצערי מאז ועד היום בפוליטיקה לא השתנה הרבה, אך אני מאמין שאם היית כאן איתי, למרות שאנחנו לא מכירים, היית חווה בדיוק את אותו דה ז'וו כמו שאני חווה בתקופה האחרונה.

אותו חודש אוקטובר של שנת 2000 בו החלו אותם אירועים שהובילו לאינתיפאדה בה לצערי הקרבת את חייך.

האירועים של אז די דומים לאירועים של היום, גל טרור שתוקף את אזרחי מדינת ישראל בימים אלו מחדד לנו שוב ושוב מהי המשימה שלשמה התגייסנו, מה המשימה שלשמה אתה הקרבת את חייך.


רז,

עכשיו זאת המשמרת שלנו, להגן , לחזק את תחושת הביטחון ולשמור על מה שבנינו פה ב-67 שנות קיום ולוודא שיהיו עוד 67 כאלו לפחות.

יהי זכרו ברוך,

שמור עלינו מלמעלה


פוסטים אחרונים

הצג הכול

הרהורז כשהלב צר מלהכיל

די! מספיק זמן אתה חלל! הגיע הזמן שתחזור! כבר אין לי כוח להיות אם שכולה. מה זו החופשה הגדולה שלקחת מאיתנו? אתה לא רואה כמה  אתה חסר? באמצע ארוחת הבוקר התחילו פתאום לרדת דמעות. זה נראה לך הגיוני? ככה אמ

הרהורז של ערב יום הולדת

173 ימים ולמי יחגגו יום הולדת? לֹא הֵבַנְתִּי נָכוֹן אֶת הַסִּימָנִים. זֶה לֹא בִּרְכַת "חַג שָמֵחַ" שֶעוֹרְרָה אֶת כַּעֲסִי, זֶה לֹא הַחַג שֶׁחָרַךְ אֶת בִּשְׂרֵי וְהִסְעִיר אֶת נֶפְשִי זֶה הַתַּאֲרִ

22 שנים

י"ז במרחשוון תשפ"ד 1.11.23 ילד רז שלי, 22 שנים אני צועדת יד ביד עם דמותך, כמציגה אותך לרואים ומכריזה במילה הכתובה: "תכירו, זה הילד שלי!" שומרת עליך חזק בעולמי כי לא יכולתי לשמור עליך אז, לפני 22 שנים.

Comments


bottom of page