top of page

14 שנים - סא"ל נתי קרן

דברים שאמר סא"ל נתי קרן, מג"ד "דוכיפת", במלאת 14 שנים לנפילתו של רז


משפחת מינץ היקרה,

מכובדיי כולם,

"אני מאמין שהחיים אינם אוסף השעות והימים בין לידתו של האדם למותו - אלא התוכן שאנחנו יוצקים לתוכם. הביטוי היותר חזק של הקיום איננו זרימת הזמן לאורך חייו של אדם אלא אוסף החותמות שהוא מטביע על הסובבים אותו מכוח אישיותו ומעשיו" כך אמר אהוד ברק בהספדו על יוני נתניהו.

בימים האחרונים אני מוצא עצמי מדפדף בין דפי העבר ע"מ לנסות להכיר את רז, דרך הדפים והכתיבה שלו ושל הסובבים אותו.

לצערי, לא הכרתי אותו באופן אישי, אך את הגיוס והטירונות חווינו יחד באותו המקום ובאותה השנה. רז התגייס 6 ימים לפני, ואני התגייסתי ב-26.03.2000 יומיים לפני יום הולדתו. דרך הקריאה והחוויות אותם חוויתי בטירונות במתקן אדם הבנתי מי היה,

תחילה כאח אוהב, חכם עדין וסקרן ובעל זיכרון יוצא דופן. נער ואדם שערך ההתנדבות והנתינה אצלו היה בראש מעייניו. עוד בתנועת "נוער לנוער" כתבו עליו כי היה שילוב של אישיות מיוחדת במינה ומשפחה מאמינה בחינוך לערכים.

עזר לכולם נתן והיה אכפתי לסביבה וכפי שכתבתי תחילה, רז הצליח בחייו הקצרים להשאיר חותם על החברה מכוח אישיותו ומעשיו.

ערכיו אלו הובילו אותו גם בצבא. בהצטיינותו בקורס המפקדים ובאופן פיקודו על הלוחמים הצליח לעשות מעבר ולהשפיע לדורות שחוו את משימת הפיקוד אחריו.

רז, דפי ההיסטוריה של גדוד דוכיפת וחטיבת כפיר נכתבו על סיפורי הגבורה הללו, בפיקודך על כיתה הצלחת ללמד אותנו מהו פיקוד, בעצם חתירתך למגע הצלחת ללמד אותנו מהו מפקד.

לפני כחצי שנה קיבלתי את הפיקוד על גדוד "דוכיפת", גדוד מפואר עם מורשת רבת שנים של עשייה והגנה על הבית. מאז אותו אירוע ארור בו הקרבת את חייך למען המדינה ולמען ביטחונם של אחרים עבר הגדוד בין הגזרות באיו"ש, הפך להיות חלק מחטיבה מנומרת והשתתף בלא מעט מבצעים. כיום הגדוד ממשיך להילחם בטרור ולהגן על הבית ואחראי על כל קו התפר מראש העין ועד העיר אריאל, ובפברואר עתיד לחזור לגזרת הבית העיר רמאללה – מחנה בית אל.


בדצמבר 1997 כתבת לאחיך שהיה בצ'ילה את הדברים הללו:

"בינתיים, כרגיל, רבים על פוליטיקה, גיוס חרדים, פעימה שנייה, בלה בלה. קלינטון גם לא מסכים להיפגש עם ביבי (הרגיז אותו כנראה)"

ביום ראשון היה שידור של הופעה חיה של אואזיס במנצ'סטר, וזהו....אז אלה כל החדשות (שאני זוכר, לפחות), ואני אדבר איתך כבר בקרוב".


רז, לצערי מאז ועד היום בפוליטיקה לא השתנה הרבה, אך אני מאמין שאם היית כאן איתי, למרות שאנחנו לא מכירים, היית חווה בדיוק את אותו דה ז'וו כמו שאני חווה בתקופה האחרונה.

אותו חודש אוקטובר של שנת 2000 בו החלו אותם אירועים שהובילו לאינתיפאדה בה לצערי הקרבת את חייך.

האירועים של אז די דומים לאירועים של היום, גל טרור שתוקף את אזרחי מדינת ישראל בימים אלו מחדד לנו שוב ושוב מהי המשימה שלשמה התגייסנו, מה המשימה שלשמה אתה הקרבת את חייך.


רז,

עכשיו זאת המשמרת שלנו, להגן , לחזק את תחושת הביטחון ולשמור על מה שבנינו פה ב-67 שנות קיום ולוודא שיהיו עוד 67 כאלו לפחות.

יהי זכרו ברוך,

שמור עלינו מלמעלה


פוסטים אחרונים

הצג הכול

21 שנים איתך אבל אחרת - יניב גל

רז היקר, יום הזיכרון 2018 - טקס בשגרירות בברלין שבו אני מספר עליך בעברית ואנגלית ומנסה להסביר לעובדים הגרמנים (שזה גם ככה הזוי...) למה אנחנו עצובים ביום הזה. יום הזיכרון 2019, אני יושב על ספסל ברחוב ר

אזכרז 21 שנים - הדר גדול

מעת לעת, כבר זמן די ארוך, כל אימת שאני קורא את הפוסטים הכל-כך מיוחדים ויחודיים של אורה ושל יואב, חולפות בי מחשבות, או יותר נכון שיחות שלי עם רז. ולא, לא הכרתי אותו באופן אישי. למיטב זכרוני, את אורה פג

Comments


bottom of page